Antywindykacja – czym jest i jak może Ci pomóc?

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o tym czym jest  antywindykacja i w jaki sposób kancelarie specjalizujące się w oddłużaniu są w stanie pomóc osobom posiadającym problemy finansowe.

Mimo to, nadal spora część społeczeństwa wciąż nie wie na czym dokładnie polegają te działania i dlaczego warto skorzystać z tego rodzaju pomocy. Dlatego też, w dzisiejszym poście chcielibyśmy Państwu przybliżyć temat oraz odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.

 

Czym jest antywindykacja?

Jest to stosunkowo młoda dziedzina usług prawnych, która w ostatnich latach przeżywa dynamiczny rozwój w naszym kraju. W szerokim rozumieniu antywindykacja to działania z zakresu prawa, ukierunkowane na poprawę sytuacji finansowej osoby zadłużonej względem wierzycieli. Ponadto ma ona na celu poszanowanie praw dłużników w procesie egzekucji komorniczej oraz szeroko pojmowanej windykacji długów i należności.

 

Jak wygląda pomoc kancelarii antywindykacyjnej?

Samo dochodzenie swoich praw w postępowaniu windykacyjnym oraz w procesie egzekucji komorniczej nie jest łatwe. Osoby zadłużone, bardzo często nie mają świadomości, że podmioty zajmujące ich majątek na poczet spłaty długów – takie jak firmy windykacyjne czy komornicy – podejmują szereg działań, często niezgodnych z prawem wykorzystując niewiedzę dłużnika z zakresu prawa. W takiej sytuacji można liczyć na pomoc kancelarii antywindykacyjnych. Zajmują się one monitorowaniem pracy komorników, firm windykacyjnych oraz sądów, pilnując, aby proces egzekucji wykonywany był nie tylko zgodnie z przepisami, ale również z poszanowaniem praw dłużnika i jego wierzycieli. Skorzystanie z usług kancelarii nie tylko zapewni wyższą skuteczność działań, ale pozwoli uzyskać profesjonalne wsparcie z zakresu prawnego jak i psychologicznego. Warto także wspomnieć o kosztach, ponieważ ze względu na specyfikę spraw, którymi zajmują się kancelarie antywindykacyjne, możliwe jest dostosowanie podejmowanych działań do możliwości finansowych klientów.

 

Jakie korzyści niosą usługi antywindykacyjne?

Osoby zadłużone, które zdecydują się na pomoc specjalistów w tym zakresie mają dużą szansę na odniesienie sukcesu w swojej sprawie. Co więcej, dzięki owym usługom posiadają ochronę przed uporczywym nękaniem ze strony wierzycieli, firm windykacyjnych, kancelarii komorniczych, a także zabezpieczenie interesów jak i ochronę przed sprzedażą majątku za zaniżoną kwotę. Specjaliści z zakresu antywindykacji w szczególności zwracają uwagę na błędy popełniane przez swoich przeciwników  i w umiejętny sposób wykorzystują niedoskonałości systemu sprawiedliwości. Wszystkie wyżej wymienione działania mają przyczynić się do polepszenia sytuacji, w której znalazł się klient.

0
Feed

Komentarze

21/10/2020 przez Maria

Warto skorzystac... chyba sie zdecyduje bo mam takie problemy a to co wyprawiaja te firmy zdecydowanie jest nie legalne!!!

21/10/2020 przez Kasia

Zdecydowanie za mało o tym się mowi i ludzie płacą tym oszustom! Trzeba to naglosnic bo to co robia to sie w glowie nie miesci... banda zlodziejii!

28/10/2020 przez Mariusz

wszystkie parabanki to zwyczajna lichwa!!!!! bierzesz dwa a oddajesz sześć! cieszę się że kancelaria pomocy dłurznikom teraz mi pomaga czuje sie bezpieczniejszy... i muj portfel na tym nie cierpi :)

09/11/2020 przez Kamil

W lutym będzie rok jak współpracuje z kancelarią KPD ,na tą chwilę same sukcesy , część długów umorzona gdzie inni mówili nie da rady lub liczyli % od zajęcia się sprawą to wychodziło w kilku tysiącach złotych za umorzenie postępowania, naszczescie kancelarii KPD ma przejrzystą opłatę która jest stała dzięki temu nie popada się jeszcze większe problemy , jeśli posiadasz problemy na etapie sądowym lub dostałeś nakaz zapłaty nie czekaj zgłoś się do nich już dziś a może to tobie pomogą i będziesz mógł żyć w spokoju przed nękaniem dzięki kancelarii jestem silniejszy nigdzie nie znajdziecie tańszej i wyspecjalizowanej kancelarii , naprawdę polecam !!

12/11/2020 przez Dorota Figas

jeżeli nie odbiorę telefonu proszę o SMS to oddzwonie , mam zadłużenie i bez przerwy dzwonią do mnie firmy windykacyjne

20/11/2020 przez Jan

Popadłem w spiralę finansową poprzez m.in. zaciągnięcie pożyczek gotówkowych w tzw. parabankach.

21/11/2020 przez Włodzimierz

Mam 7 zajęć komorniczych co chwila przychodzi jakieś nieznane mi znowu jakieś zobowiązania wobec jakiś firm windykacyjnych

11/12/2020 przez Lidia Kwiecień

Dzień dobry, mam kilkanaście postępowań egzekucyjnych, interesuje mnie uporządkowanie długów i wyjaśnienie, bo nie wiem już sama co się z tym wsz dzieje, może by się udało umorzyć. Z góry dziękuję za info i chętnie kontakt lub spotkanie, proszę o pomoc, pozdrawiam. tel. 607927880 Lidia

12/01/2021 przez Jarosław

Bardzo mi pomogli z antywindykacją żeby się z nimi skontaktować kliknij lub skopium https://kajary.enta.com pl/004

02/03/2021 przez Dorota

Proszę o pomoc ,wpadłam w pętle chwilówek

08/03/2021 przez Ewelina

Witam!Piszę w takiej sprawie.Na chwilę obecną mam problem ze spłatą kredytu.Bank chce wypowiedzieć umowę i muszę zapłacić całą kwotę.Jak mam z tego wybrnąć?

18/04/2021 przez Ewelina

Witam!Mam problem ze spłatą karty kredytowej.Dzwoniłam do banku i chciałam rozłożyć na raty,ale juz jest w CRP jak dobrze zrozumiałam i chcą już całą sumę.Nie wiem już co dalej robić

21/04/2021 przez Ernest

Witam,mam pewien problem z firmą kruk,która chce odemnie wyegzekwować dwa razy tyle niż jest dług faktyczny ..

28/04/2021 przez Mikołaj

Witam mam problem z firmami windykacyjnymi prosze o kontakt

26/06/2021 przez Agnieszka Lelek

Prosze o kontakt ws Nest Bank, zalegam ze splata kredytu w zwiazku z pandemia, dzis wyslalam 3 tys na ich konto, moja umowa zostala wypowiedziana, sprawa idzie do sadu, przebywam na innym kontynencie. Prosze o kontakt, uruchomilam juz prawnia, zamierzam sprawe skierowac do prokuratury w zwiazku z dzisejsza niedorzeczna rozmowa z jakims idiota, nie sposob sie do nich dodzwonic zeby cokolwiek zalatwic. Prosze o pomoc, dziekuje z gory

16/02/2022 przez Dawid

Witam. Mam problem z firma windykacyjna pra Group. Proszę o kontakt.

Zostaw komentarz