Antywindykacja – czym jest i jak może Ci pomóc?

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o tym czym jest  antywindykacja i w jaki sposób kancelarie specjalizujące się w oddłużaniu są w stanie pomóc osobom posiadającym problemy finansowe.

Mimo to, nadal spora część społeczeństwa wciąż nie wie na czym dokładnie polegają te działania i dlaczego warto skorzystać z tego rodzaju pomocy. Dlatego też, w dzisiejszym poście chcielibyśmy Państwu przybliżyć temat oraz odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.

 

Czym jest antywindykacja?

Jest to stosunkowo młoda dziedzina usług prawnych, która w ostatnich latach przeżywa dynamiczny rozwój w naszym kraju. W szerokim rozumieniu antywindykacja to działania z zakresu prawa, ukierunkowane na poprawę sytuacji finansowej osoby zadłużonej względem wierzycieli. Ponadto ma ona na celu poszanowanie praw dłużników w procesie egzekucji komorniczej oraz szeroko pojmowanej windykacji długów i należności.

 

Jak wygląda pomoc kancelarii antywindykacyjnej?

Samo dochodzenie swoich praw w postępowaniu windykacyjnym oraz w procesie egzekucji komorniczej nie jest łatwe. Osoby zadłużone, bardzo często nie mają świadomości, że podmioty zajmujące ich majątek na poczet spłaty długów – takie jak firmy windykacyjne czy komornicy – podejmują szereg działań, często niezgodnych z prawem wykorzystując niewiedzę dłużnika z zakresu prawa. W takiej sytuacji można liczyć na pomoc kancelarii antywindykacyjnych. Zajmują się one monitorowaniem pracy komorników, firm windykacyjnych oraz sądów, pilnując, aby proces egzekucji wykonywany był nie tylko zgodnie z przepisami, ale również z poszanowaniem praw dłużnika i jego wierzycieli. Skorzystanie z usług kancelarii nie tylko zapewni wyższą skuteczność działań, ale pozwoli uzyskać profesjonalne wsparcie z zakresu prawnego jak i psychologicznego. Warto także wspomnieć o kosztach, ponieważ ze względu na specyfikę spraw, którymi zajmują się kancelarie antywindykacyjne, możliwe jest dostosowanie podejmowanych działań do możliwości finansowych klientów.

 

Jakie korzyści niosą usługi antywindykacyjne?

Osoby zadłużone, które zdecydują się na pomoc specjalistów w tym zakresie mają dużą szansę na odniesienie sukcesu w swojej sprawie. Co więcej, dzięki owym usługom posiadają ochronę przed uporczywym nękaniem ze strony wierzycieli, firm windykacyjnych, kancelarii komorniczych, a także zabezpieczenie interesów jak i ochronę przed sprzedażą majątku za zaniżoną kwotę. Specjaliści z zakresu antywindykacji w szczególności zwracają uwagę na błędy popełniane przez swoich przeciwników  i w umiejętny sposób wykorzystują niedoskonałości systemu sprawiedliwości. Wszystkie wyżej wymienione działania mają przyczynić się do polepszenia sytuacji, w której znalazł się klient.