7 czerwca, 2024

Oszuści od oddłużenia. Jak tego uniknąć?

Kancelaria Pomocy Dłużnikom vs inna kancelaria „oddłużeniowa”

W ciągu ostatnich miesięcy pojawiło się mnóstwo nowych podmiotów oferujących oddłużanie. Zarówno firmy, jak i kancelarie oraz wolni strzelcy oferują usługi likwidowania zadłużenia w niemalże magiczny sposób. A jak to jest naprawdę? Czy rzeczywiście usługa oddłużania jest prosta jak kupno bułek w piekarni i każdy może to zrobić ot, tak? Nie do końca! Dzisiaj zaprezentujemy, jak taki proceder funkcjonuje w kontekście naszej kancelarii na przykładzie losowo wybranej „konkurencji”.

Czym jest oddłużanie w naszej kancelarii?

W najprostszych słowach tłumacząc, oddłużanie jest niczym innym jak udowadnianiem, że osoba została niesłusznie zadłużona, najczęściej przez parabank. W umowach pożyczkowych niemal zawsze znajdują się zapisy niezgodne z prawem polskim. W takiej sytuacji gotówka nie powinna zostać przekazana, a dług nie powinien istnieć. W naszej kancelarii oddłużanie polega na reprezentowaniu i ochronie klienta na każdym kroku sprawy sądowej. Najprościej mówiąc, udowadniamy parabankom, że z naszymi klientami się nie zadziera. Nasza kancelaria oddłużeniowa oferuje usługi oddłużeniowe najwyższej jakości, zapewniając pełną reprezentację klienta.

Czym jest oddłużanie gdzie indziej?

Za przykład podamy inną kancelarię, o której swego czasu było dosyć głośno w mediach. Tak samo jak my, oferowali usługi oddłużeniowe w ramach comiesięcznego abonamentu. Tutaj jednak podobieństwa się kończą. Otóż, zamiast walczyć o sprawy klientów, takie podmioty przekazywały część kwoty abonamentowej do wierzycieli (by ci nie poszli do sądu), a większość do własnych kieszeni. Tym sposobem dłużnik był oszukiwany i w zasadzie nigdy nie pozbywał się swojego zobowiązania. Jest to nieuczciwy proceder i skutkuje jeszcze większym zatopieniem się w długach. Unikaj oszustów oddłużeniowych i wybierz uczciwą kancelarię.

Po czym poznać dobrą kancelarię oddłużeniową?

Po pierwsze, będzie to zawsze kancelaria, a nie osoba prywatna. Oddłużanie jest procesem, który wymaga doświadczenia i przede wszystkim kilku osób na pokładzie. Jeden człowiek nie będzie w stanie oddłużyć wielu klientów jednocześnie, do tego potrzebna jest odpowiednia struktura organizacji. Wybór kancelarii oddłużeniowej jest kluczowy dla skutecznego likwidowania zadłużenia.

Po drugie, kwestia obsługi i jej jakości. W wielu podmiotach, które tylko udają oddłużanie, nie prowadzi się korespondencji z prawdziwego zdarzenia. Najczęściej oszust wysyła do klienta wzór pisma i zostawia go samego sobie w starciu z wierzycielem. Dla przykładu, całą korespondencję z wierzycielem przejmuje nasza kancelaria z oczywistym wglądem do niej dla klienta. Jakość obsługi w procesie oddłużania jest niezmiernie ważna.

W jaki sposób najszybciej ocenić, czy kancelaria oddłużeniowa jest uczciwa?

W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na rozmiarze. Jak już wspomnieliśmy, oddłużanie wymaga szeregu osób do jego przeprowadzenia, więc podmiot oferujący oddłużanie musi mieć wielu pracowników. Unikajmy również firm, które mają szczątkowe opinie. Jeśli pod profilem kancelarii jest poniżej 50 opinii i to na 5 gwiazdek, oznacza to najprawdopodobniej, że za notę zapłaciła i nie ma wiele doświadczenia. Ostatnim sposobem jest zwrócenie uwagi na staż takiej kancelarii. Sprawy o oddłużanie ze względu na polskie sądownictwo potrafią trwać rok oraz dłużej. Jeśli kancelaria ma mniej niż rok, oznacza to, że prawdopodobnie jeszcze żadnej sprawy nie wygrała, czyli nie posiada doświadczenia popartego sukcesami.

Jak w każdym przypadku, zawsze pojawią się jednostki lub całe organizacje próbujące oszukać ludzi potrzebujących pomocy. My od 4 lat walczymy z takimi praktykami i robimy co w naszej mocy, by zapewnić naszym klientom ochronę prawną najwyższej próby. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach oddłużeniowych, kliknij link poniżej.

ul. Kmieca 3
61-654 Poznań,
woj. wielkopolskie

NIP: 7792518614
Strona internetowa:
Proformat

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.

    Zapisz się do Newslettera

    i bądź na bieżąco z informacjami ze świata finansów i prawa!
    Zgoda*