10 maja, 2024

Otrzymałeś nakaz zapłaty za pożyczkę? Oto, jak możesz się obronić!

Nakaz zapłaty – to termin, który może przyprawić o szybsze bicie serca każdego dłużnika. Jest to poważne pismo sądowe, które sygnalizuje, że Twoje zobowiązania finansowe zostały podniesione na wyższy, sądowy poziom. Zrozumienie tego, co nakaz zapłaty oznacza i jakie kroki należy podjąć, może znacznie zmniejszyć stres i zminimalizować negatywne konsekwencje prawne. Oto co musisz wiedzieć, by skutecznie zarządzać tą sytuacją.

Zrozumienie nakazu zapłaty.

Nakaz zapłaty jest inicjowany przez wierzyciela i wydawany przez sąd bez potrzeby Twojej obecności. Co ważne, po jego otrzymaniu masz zaledwie 14 dni na złożenie sprzeciwu. Niewykorzystanie tego okresu może skutkować automatyczną wygraną wierzyciela i uruchomieniem procesu egzekucyjnego przez komornika.

Sprawdzenie dokumentów.

Przed przystąpieniem do dalszych działań, ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie informacje zawarte w nakazie zapłaty są poprawne. Sprawdź dokładność danych i upewnij się, że pismo zawiera wszystkie wymagane prawem informacje, w tym o możliwości złożenia sprzeciwu.

Złożenie sprzeciwu.

Jeżeli uważasz, że dług jest niesłuszny, błędnie wyliczony lub masz inne uzasadnione powody, masz prawo złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty. Dokument należy złożyć w sądzie, który wydał nakaz, a jego wzór jest dostępny w sądzie lub u doradcy prawnego.

Konsultacja z prawnikiem.

W szczególnie skomplikowanych przypadkach, najlepszym rozwiązaniem może być konsultacja z prawnikiem specjalizującym się w długach. Profesjonalna pomoc prawna jest nieoceniona w zrozumieniu Twojej sytuacji i wyborze najlepszego sposobu działania.

Jak Możemy Pomóc?

Nasza kancelaria specjalizuje się w pomocy osobom zadłużonym, walcząc o ich prawa i poszukując najefektywniejszych rozwiązań. Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty, nie czekaj – skontaktuj się z nami! Profesjonalna porada i szybkie działanie mogą odmienić losy Twojej sprawy.

ul. Kmieca 3
61-654 Poznań,
woj. wielkopolskie

NIP: 7792518614
Strona internetowa:
Proformat

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.

    Zapisz się do Newslettera

    i bądź na bieżąco z informacjami ze świata finansów i prawa!
    Zgoda*