4 lutego, 2022

Co to jest oddłużanie firm i osób fizycznych?

Wiele osób oraz firm boryka się z problemem długów i utratą płynności finansowej. Zagrożony domowy lub firmowy budżet to duże wyzwanie dla każdego, kto dąży do uregulowania spraw związanych ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jak wyjść ze spirali długów i co zrobić, żeby uniknąć najgorszego scenariusza? Dzisiaj opowiemy o tym nieco więcej.

W zależności od tego, czy mamy do czynienia z długami zaciągniętymi przez osobę fizyczną czy przedsiębiorstwo, ścieżka postępowania oraz możliwości oddłużania różnią się między sobą. Osoby fizyczne, które chcą uregulować swoją sytuację finansową, powinny zawsze zacząć od ustalenia skali zadłużenia. To pierwszy i bardzo ważny krok, który da pojęcie o skali problemu. O tym, jak to zrobić wspominaliśmy już na naszym blogu. W ramach krótkiego przypomnienia – informacje na temat ewentualnych długów możemy uzyskać m.in. w Biurze Informacji Kredytowej, Biurze Informacji Gospodarczej, Krajowym Rejestrze Długów. Warto przejrzeć także korespondencję – być może przeoczyliśmy list, który nadesłała nam firma windykacyjna.

Jeśli wiemy już, z jaką skalą zadłużenia mamy do czynienia, możemy przystąpić do działań antywindykacyjnych. Idealna sytuacja to oczywiście taka, w której dysponujemy wolnymi środkami finansowymi, które możemy przekierować na pokrycie zaległych zobowiązań. W praktyce jednak większość osób nie jest w posiadaniu środków finansowych wystarczających do całkowitego oddłużenia. W takim przypadku można rozpocząć negocjacje i starać się o rozłożenie zobowiązania np. na raty. Jeśli nie chcemy tego robić na własną rękę, możemy zwrócić się do kancelarii specjalizujących się w antywindykacji takich jak nasza. Wspieramy klientów w oddłużaniu, oferując pomoc w sporządzeniu szczegółowej strategii działania, negocjacjach z wierzycielami czy ochronie majątku.

Oddłużanie firm

Nieco inaczej należy postępować w przypadku zadłużonego przedsiębiorstwa. W przypadku firmy, która boryka się z rosnącym zadłużeniem, możliwe jest m.in. rozpoczęcie procesu restrukturyzacji. Jasno sprecyzowany plan, który ma wyprowadzić biznes na prostą, pomoże uchronić podmiot gospodarczy przed koniecznością ogłoszenia upadłości. Pozwoli jednocześnie zawiesić na czas restrukturyzacji konieczność spłaty długów i zatrzymać postępowania windykacyjne. Dzięki temu przedsiębiorstwo będzie mogło przejść konieczne zmiany tak, aby w efekcie końcowym firma odzyskała płynność finansową.

Kancelaria antywindykacyjna – pomoc prawna dla przedsiębiorców

Nasza kancelaria antywindykacyjna ma doświadczenie w wyprowadzaniu przedsiębiorstw z kryzysu ekonomicznego oraz przystosowywaniu biznesu do funkcjonowania w warunkach rynkowych. W ramach współpracy wspieramy właścicieli firm w zmniejszaniu rat, umorzeniu odsetek, karencji spłaty zobowiązań czy umorzeniu egzekucji komorniczych i zajęć majątku.

Osoby zainteresowane – zarówno klientów fizycznych, jak i właścicieli przedsiębiorstw zapraszamy do kontaktu oraz na konsultacje, podczas których omówimy problem zadłużenia i wspólnie zastanowimy się, jakie działania będą najbardziej optymalne.

ul. Kmieca 3
61-654 Poznań,
woj. wielkopolskie

NIP: 7792518614
Strona internetowa:
Proformat

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.

    Zapisz się do Newslettera

    i bądź na bieżąco z informacjami ze świata finansów i prawa!
    Zgoda*