6 maja, 2022

Czy istnieje możliwość złagodzenia długu?

Narastająca spirala długów to problem, z którym zmaga się wiele osób. Sposobów na uregulowanie stanu swoich finansów istnieje wiele, a jednym z nich jest konsekwentne oddłużanie w ramach starannie zaplanowanego i spersonalizowanego harmonogramu. Na czym polega podobny proces, kto może uczestniczyć w oddłużaniu i jakie korzyści dla dłużników płyną z uczestnictwa w tego typu projekcie? Na te i na inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

Zadłużenie społeczeństwa

Jak wynika z danych udostępnianych przez Krajowy Rejestr Długów, w okresie pandemii liczba dłużników nieco zmalała w stosunku do poprzednich lat. Nie oznacza to jednak, że sytuacja jest pod tym kątem stabilna – liczba nierzetelnych dłużników jest nadal wysoka. Pod koniec 2021 roku blisko 2, 4 miliona osób miało problem z regularnym spłacaniem zobowiązań finansowych. Problem dotyczy między innymi najmłodszej grupy konsumentów i kredytobiorców w wieku 18-25 oraz osób w przedziale wiekowym 46-55. W wymienionych grupach odnotowuje się wzrost łącznego zadłużenia, jak i trudności ze spłatą rat.

Jak wyjść ze spirali długów?

Istnieje oczywiście bardzo dużo powodów, przez które tracimy płynność finansową. Utrata pracy, choroba czy nadmierny konsumpcjonizm to tylko nieliczne z nich – każdy przypadek jest indywidualny. Co robią dłużnicy, kiedy zobowiązania zaczynają ich przerastać? Osoby takie często dokonują nieprzemyślanych lub pochopnych decyzji, które nie dają dobrego efektu w dłuższej perspektywie i przyczyniają się do jeszcze większych problemów finansowych. Wśród takich rozwiązań wymienić należy np. pożyczkę oddłużeniową. W tym przypadku klienci zgłaszają się po kolejne kredyty, którymi chcą opłacić bieżące zobowiązania. Jest to metoda przynosząca krótkotrwałą ulgę.

Pomoc dla zadłużonych – kancelaria antywindykacyjna

Ulga dla długu to inaczej pomoc dla dłużników, którzy są zdeterminowani i zdecydowani na to, aby polepszyć swoją sytuację i uregulować zobowiązania finansowe. Jako zespół doświadczonych specjalistów od antywindykacji proponujemy szereg kompleksowych działań, które każdego z naszych klientów mogą przybliżyć do tego celu. Współpracę z klientem rozpoczynamy od szczegółowej analizy i podliczenia wszystkich długów. Ustalenie faktycznej wysokości łącznego zadłużenia jest istotne z punktu widzenia podjęcia dalszych kroków.

Antywindykacja – kancelaria prawna

W następnej kolejności przystępujemy do szczegółowej oceny możliwości finansowych klienta. Bierzemy pod uwagę stałe wydatki na gospodarstwo domowe oraz inne zobowiązania, które muszą być uwzględnione w budżecie. Na podstawie tych informacji możemy następnie zasiąść do sporządzania skrupulatnego planu oddłużania, którego celem będzie odzyskanie kontroli nad finansami, uniknięcie bankructwa oraz uwolnienie się od spirali długów. Na tym etapie ważne jest ustalenie priorytetów oraz wyodrębnienie zobowiązań najbardziej naglących, czyli takich, które powinniśmy spłacić w pierwszej kolejności. Wiemy, jak ważna w kontekście oddłużania jest właściwie ustalona strategia, dlatego do zadania podchodzimy rzetelnie, biorąc pod uwagę rozmaite scenariusze i indywidualną sytuację każdego z klientów kancelarii.

Oddłużanie krok po kroku

Klienci kancelarii antywindykacyjnej mogą na nas liczyć na każdym etapie starania się o ulgę od długu. Co to oznacza w praktyce? Na przykład to, że reprezentujemy klientów w negocjacjach z wierzycielami. Prowadzone przez nas negocjacje mogą być pomocne w ustaleniu nowej wysokości raty lub rozłożeniu zadłużenia na dłuższy okres. W czym jeszcze możemy być pomocni w kontekście pomocy prawnej dla kredytobiorców i pożyczkobiorców? W imieniu dłużników reprezentujemy także ich interesy w postępowaniach toczących się w sądach oraz przed organami egzekucyjnymi, starając się umorzyć wierzytelności lub zredukować wysokość rat.

Podsumowując, oddłużanie osób fizycznych to długotrwały i skomplikowany proces. Nie mamy jednocześnie wątpliwości, że w sytuacji, w której zobowiązania zaczynają się kumulować, a my nie jesteśmy w stanie im sprostać, warto poszukać profesjonalnej pomocy prawnej oraz specjalistów, którzy wskażą możliwe wyjścia z sytuacji. Nasza kancelaria antywindykacyjna na co dzień pracuje z osobami, które wpadły w spiralę długów. Na podstawie doświadczenia i wiedzy nasz zespół stanowi wsparcie prawne dla każdego, kto pragnie poprawić swoją sytuację finansową i uregulować status finansowy. Wierzymy także w to, że podjęte działania mogą być pomocne w zmniejszeniu rat, ochronie mienia oraz lepszej kondycji finansowej domowego budżetu.

Kancelaria pomagająca osobom zadłużonym – kontakt

Klientów poszukujących rozwiązań zapraszamy na konsultacje. W trakcie niezobowiązującego spotkania nasi specjaliści wskażą możliwe działania, podzielą się wskazówkami i zaprezentują model współpracy bazujący na indywidualnych potrzebach klienta. Siedziba naszej kancelarii pomagającej osobom zadłużonym mieści się w Poznaniu, lecz na co dzień wspieramy klientów z różnych zakątków Polski. Można się z nami kontaktować telefonicznie – numer, pod który można dzwonić widoczny jest na naszej stronie internetowej. Zachęcamy także do kontaktu mailowego lub przez specjalny formularz umieszczony na naszej witrynie. Pracownicy kancelarii odpowiedzą na pytania i wątpliwości najszybciej, jak będzie to możliwe. Zapraszamy jednocześnie na naszego bloga, na którym dzielimy się wiedzą i doświadczeniem oraz poruszamy tematy związane z procesem oddłużania. Znajdziecie tam artykuły podnoszące kwestie takie jak upadłość konsumencka, restrukturyzacja firmy czy negocjacjach z wierzycielami.

W sekcji FAQ na naszej stronie umieściliśmy z kolei odpowiedzi na pytania, które najczęściej padają ze strony naszych klientów. Jakie wpływy są wolne od zajęcia komorniczego, co zrobić w sytuacji, kiedy dostajemy informację o wizycie windykatora? Na te i inne pytania odpowiadają nasi specjaliści od oddłużania.

ul. Kmieca 3
61-654 Poznań,
woj. wielkopolskie

NIP: 7792518614
Strona internetowa:
Proformat

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.

    Zapisz się do Newslettera

    i bądź na bieżąco z informacjami ze świata finansów i prawa!
    Zgoda*