24 maja, 2024

Jak dogadać się z windykacją? Czy to w ogóle możliwe, by dogadać się z windykatorem?

To pytanie towarzyszące milionom Polaków. W naszym kraju funkcjonuje ponad sto firm windykacyjnych. Każda z nich obsługuje kilkaset spraw. Z danych GUS jasno wynika, że zadłużenie Polaków rośnie, tym samym coraz więcej firm windykacyjnych będzie się pojawiać. Czy zatem warto z nimi współpracować?

Co daje dogadanie się z windykacją?

Firmy windykacyjne często proponują nawiązanie porozumienia. Czy jest ono jednak opłacalne dla dłużnika? Pamiętajmy, że firmy windykacyjne najczęściej żądają spłaty całości zadłużenia, ale również doliczają swoją prowizję. Oznacza to, że zmuszeni zostajemy do oddania, jeszcze większej kwoty niż byliśmy winni. Czy zaakceptowanie takiego porozumienia sprawi, że windykacja przestanie nas nachodzić? Niestety nie! W 95% przypadków mimo podpisania porozumienia dalej będziemy otrzymywać setki SMS-ów, telefonów czy maili.

Czy rozmowa z windykacją ma sens?

Na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Często firmy windykacyjne albo łamią prawo, albo działają w jego granicach. Niektórzy windykatorzy są gotowi zbliżyć się do naprawdę paskudnych zachować, wszystko by tylko zmusić dłużnika do oddania ostatnich pieniędzy. Dlatego przed rozmową z windykacją należy sobie odpowiedzieć na ważne pytanie. Czy aby na pewno żądania windykacji są podyktowane z literą prawa?

Kiedy nie warto rozmawiać z windykacją?

W Polsce niestety nadal instytucji finansowych łamie prawo udzielając rozmaitych pożyczek czy kredytów. A więc jeśli parabank udzielił pożyczki nielegalnie to czy sam dług nie powinien zostać unieważniony? Dokładnie tak działa oddłużanie w naszej kancelarii. Sprawdzamy, czy parabank zgodnie z obowiązującym prawem udzielił Ci pożyczki. W ponad 80% przypadku okazuje się, że nie. Tutaj pojawia się pytanie. Po co dogadywać się z windykacją, która próbuje ściągnąć nielegalnie zaciągnięty dług. Jeśli chcesz sprawdzić, czy również Ciebie dotyczy ta, sprawa kliknij link poniżej i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

ul. Kmieca 3
61-654 Poznań,
woj. wielkopolskie

NIP: 7792518614
Strona internetowa:
Proformat

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.

    Zapisz się do Newslettera

    i bądź na bieżąco z informacjami ze świata finansów i prawa!
    Zgoda*