Przy ciągle rosnących cenach nikogo nie dziwi, że Polacy coraz częściej sięgają po różnego rodzaju pożyczki czy chwilówki. Co za tym idzie, rośnie również liczba osób zadłużonych. Przez nieczyste zagrywki firm udostępniających szybką gotówkę lawinowo wzrasta również liczba wyjątkowo trudnych sytuacji finansowych. Czym objawia się taka sytuacja? Brak możliwości regularnego spłacania pożyczki. Jeśli raty spłaty przekraczają nasze możliwości finansowe, naturalną kolejną rzeczy są rosnące odsetki w tempie wykładniczym. Staje się to niejako pętlą na szyję, która z opóźnienia na opóźnienie coraz bardziej się zaciska. Jak sobie z tym radzą Polacy?
Konsolidacja, czyli spłata kilku pożyczek jednym wielki zobowiązaniem jest najczęściej wybieraną opcją przez Polaków. W teorii jest to bardzo dobre rozwiązanie upraszające spłatę chwilówek poprzez zmniejszenie liczby rat w jedną konsolidującą wszystkie pożyczki. Czy takie rozwiązanie jest jednak dobre?
Jak donoszą klienci naszej kancelarii, (Kancelaria Pomocy Dłużnikom) rozwiązanie to jest dobre tylko na krótką metę. Jeśli pojawiają się problemy ze spłatą kilku chwilówek, to tylko kwestią czasu jest, aż problem ten dosięgnie jednej wielkiej konsolidacji. “Na początku to bardzo uprościło wszystko i problem zaległości zniknął, ale potem gdy zdarzało mi się spóźnić odsetki tak rosły, że już nie byłam wstanie ich spłacać” – mówi Pani Grażyna, klientka Kancelarii Pomocy Dłużnikom. Trzeba pamiętać, że konsolidacja chwilówek nie jest magicznym lekarstwem na problemy finansowe a praktycznie, kolejnym dużym zobowiązaniem. W połączeniu z nieuczciwymi praktykami parabanków początkowa pętla na szyje staje się głazem przytwierdzonym do szyi. Jaka jest alternatywa? Sztuka nie polega na tym, by dokładać kolejne nieuczciwie udzielony pożyczki do swojego portfela, ale by się ich pozbyć w miarę możliwości w CAŁOŚCI. Jak można to zrobić? Dzięki zastosowaniu art. 385(1) kodeksu cywilnego oraz art. 24 i 25 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Jednym słowem ODDŁUŻANIE.
Jest to zabieg polegający na wychwytywaniu w umowach z pożyczkodawcami tzw. klauzul abuzywnych, czyli takich będących niezgodnych z polskim prawem np. naliczającymi z byt wysokie odsetki. Z naszego doświadczenia jasno wynika, że ponad 90% umów posiada właśnie takie zapiski. W takiej sytuacji przeprowadzić można proces oddłużania. Do jego przeprowadzenia niezbędna jest odpowiednia kancelaria specjalizująca się w walkach z parabankami. Cały proces polega na skrupulatnym i bezlitosnym udowadnianiu przed sądem, że pożyczkodawca działał nielegalnie, udzielając pożyczki. Gdy sąd już zarządzi korzystny dla klienta wyrok, pożyczkodawca zostaje zmuszony do rezygnacji ze spłaty np. 80% całego zadłużenia. Wielokrotnie zdarza się również, że dług zostaje całkowicie anulowany.
W Kancelarii Pomocy Dłużnikom wygrywamy ponad 5 spraw dziennie! Daje to około 1300 spraw wygranych rocznie. WPS wygranych spraw 2023 w naszej kancelarii wyniósł ponad 10 mln zł. Podsumowując, mimo że konsolidacja jest najczęściej wybieraną opcją, jeśli chodzi o spłatę chwilówek, to nie jest ona najlepszym rozwiązaniem. W Kancelarii pomocy dłużnikom oddłużyliśmy już tysiące osób. Zobacz naszą galerię wyroków klikając TUTAJ oraz przeczytaj, co mówią nasi zadowolenie klienci OPINIE
. Zaufaj naszemu doświadczeniu.