8 grudnia, 2023

Kredyty we frankach – jak odzyskać swoje pieniądze?

W Polsce od wielu lat trwa tzw. wojna frankowa, czyli walka kredytobiorców z bankami. Frankowicze to osoby, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich. W ostatnich latach kurs wzmiankowanej waluty do złotego znacznie wzrósł, co spowodowało, że wiele zobowiązań finansowych stało się bardzo drogie.

Frankowicze mają kilka możliwości, aby odzyskać swoje pieniądze. Jedną z nich jest unieważnienie kredytu. W Polsce unieważnienie kredytu frankowego jest możliwe na podstawie dwóch opcji:

1. nieważności umowy kredytowej
2. umowy kredytowej sprzecznej z prawem

Nieważność umowy kredytowej

Umowa kredytowa może być uznana za nieważną, jeśli została zawarta pod wpływem błędu, podstępu lub groźby. Frankowicze często dochodzą unieważnienia kredytu na podstawie błędu. Błąd może dotyczyć zarówno treści umowy, jak i okoliczności, w których została ona zawarta.

Przykładowo, klient może żądać unieważnienia kredytu, jeśli nie został poinformowany o ryzyku związanym z kredytem frankowym. Może również dojść do unieważnienia, jeśli kredytobiorca został wprowadzony w błąd przez bank co do wysokości kursu franka szwajcarskiego.

Umowa kredytowa sprzeczna z prawem

Umowa kredytowa może zostać uznana za sprzeczną z prawem, jeśli zawiera postanowienia, które są niezgodne z przepisami prawa. W przypadku kredytów frankowych często dochodzi do unieważnienia na podstawie art. 69 ustawy o kredycie konsumenckim. Artykuł ten stanowi, że kredyt konsumencki może być udzielony w walucie polskiej lub w walucie obcej. W przypadku kredytu w walucie obcej kredytodawca jest zobowiązany do udzielenia kredytobiorcy informacji o ryzyku związanym z kursem waluty obcej.

Frankowicze, którzy chcą dochodzić unieważnienia kredytu, powinni skorzystać z pomocy profesjonalnego pełnomocnika. Kancelaria KPD oferuje pomoc Frankowiczom w dochodzeniu unieważnienia kredytu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprawach frankowych i współpracujemy z doświadczonymi prawnikami, którzy pomogą w odzyskaniu pieniędzy.

Jakie korzyści płyną z unieważnienia kredytu?

Unieważnienie kredytu to najkorzystniejsza dla Frankowiczów możliwość odzyskania pieniędzy. W przypadku unieważnienia kredytu klient nie musi spłacać kredytu ani odsetek. Ponadto, może ubiegać się o zwrot wszystkich wpłaconych rat kredytowych.

Unieważnienie kredytu to również szansa na odzyskanie dobrej kondycji finansowej. Frankowicze, którzy spłacają zobowiązanie, często mają problemy finansowe. Unieważnienie kredytu pozwoli pozbyć się tego problemu i rozpocząć nowe życie.

Jak skorzystać z pomocy Kancelarii KPD?

W KPD oferujemy pomoc Frankowiczom w unieważnieniu kredytu. Aby skorzystać z pomocy kancelarii, należy wypełnić formularz kontaktowy na stronie internetowej. Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się z państwem i udzielamy szczegółowych informacji na temat możliwości unieważnienia.

Analiza umowy kredytowej oraz konsultacja jest zawsze darmowa, a możliwe korzyści mogą opiewać na setki tysięcy złotych.

ul. Kmieca 3
61-654 Poznań,
woj. wielkopolskie

NIP: 7792518614
Strona internetowa:
Proformat

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.

    Zapisz się do Newslettera

    i bądź na bieżąco z informacjami ze świata finansów i prawa!
    Zgoda*