20 grudnia, 2022

Rosnące raty kredytów – historia Pana Marka

Kredyt na 200 tysięcy był dla Pana Marka jak bułka z masłem. Miał wysoką zdolność kredytową, więc szybko go uzyskał, równie szybko wykorzystał, a spłacić zamierzał jeszcze szybciej. Okazało się jednak, że jego plan stanie się niemożliwy — wszystko przez podnoszenie stóp procentowych.

Chcesz od razu umówić się na darmową konsultację? Kliknij i poznaj swoje szczęśliwe zakończenie!

DARMOWA KONSULTACJA


Gotówkę potrzebował, by urządzić wymarzony ogród. On i jego rodzina, kilka miesięcy wcześniej postanowili kupić psa – od tego czasu uwielbiali spędzać czas na świeżym powietrzu, jednak ich przydomowa okolica pozostawiała wiele do życzenia. Kredyt miał zmienić ich wspólne chwile na jeszcze piękniejsze.

Długi a inflacja

Inflacja w tym roku osiągnie najwyższą wartość od wielu lat – komunikat usłyszany w telewizji wzbudził niepokój w Panu Marku. Niedługo później okazało się, że nie bezpodstawnie. Podnoszone stopniowo stopy procentowe szybko odbiły się na wysokości raty Pana Marka. Oprócz tego, w wyniku inflacji podrożały także surowce, paliwo, czy produkty pierwszej potrzeby, które dla czteroosobowej rodziny to nie mały wydatek.
Kredyt, który miał być błahostką, zaczął ciążyć na rodzinie Pana Marka

Pomimo że stać go było na spłatę zadłużenia, budżet został znacząco uszczuplony, a sam kredytobiorca był zbulwersowany zaistniałą sytuacją. Nie zgadzał się z tym, że musi płacić więcej. Zaczął szukać rozwiązań na zmniejszenie raty kredytu.

Rozwiązanie na rosnące raty kredytów

Dowiedział się, czym jest upadłość konsumencka czy usunięcie WIBOR z raty kredytu, jednak te rozwiązania nie były dla niego odpowiednie. W końcu trafił na tzw. „oddłużanie” czyli usługę Kancelarii Pomocy Dłużnikom.
Pan Marek jest osobą, która woli zadać tysiąc pytań, niż czegoś nie rozumieć. Zdecydował się więc na spotkanie, przy ulicy Kmieca 3, w Poznaniu. Po długiej rozmowie ze specjalistą okazało się, że ma szansę na zmniejszenie długu. Zaproponowany mu plan oddłużeniowy, czyli pełna opieka prawna, ochrona majątku i reprezentacja na etapie sądowym i przedsądowym został przyjęty z aprobatą. Podpisał umowę od razu na spotkaniu.


Dziś, jego sprawa nadal nie jest zamknięta, ale dzięki temu, że swoje problemy oddał w ręce kancelarii, nie musi martwić się rosnącymi ratami i odsetkami. Powoli odbudowuje swój budżet, a wolny czas spędza z rodziną w ogrodzie – bez trosk i problemów finansowych.

Ty też masz długi jak Pan Marek? Umów się na darmową konsultację i sprawdź co możesz zrobić!

DARMOWA KONSULTACJA

Przeczytaj o tym, jak zmieniło się życie innych Klientów KPD!

ul. Kmieca 3
61-654 Poznań,
woj. wielkopolskie

NIP: 7792518614
Strona internetowa:
Proformat

Wyślij swoje CV

Rozpatrzymy każdą kandydaturę.

    Zapisz się do Newslettera

    i bądź na bieżąco z informacjami ze świata finansów i prawa!
    Zgoda*