Blog

  • 03/03/2023
    Umorzenie długu – jak to możliwe?

    Zdarzają się sytuacje, w których dłużnik nie jest w stanie wywiązać się z kredytów, pożyczek i innych zobowiązań finansowych. W takich przypadkach można dążyć do umownego porozumienia się z wierzycielem – bankiem lub inną instytucją – w wyniku którego dług zostanie umorzony, a na dłużniku przestanie spoczywać obowiązek jego spłaty. Anulować można kredyty bankowe, jak i długi pozabankowe: pożyczki, zadłużenia alimentacyjne, należności wobec US-u czy ZUS-u. Można starać się o umorzenie całości zobowiązań, jak i ich części. Czy jednak da się skutecznie znieść te zobowiązania w każdej sytuacji? Zapraszamy do lektury

    Dowiedz się więcej
  • 03/03/2023
    Dlaczego warto usunąć WIBOR z kredytu hipotecznego?

    Czy istnieją sposoby, które powodują zmniejszenie wysokości raty spłacanej pożyczki? Tak – jednym z nich może być usunięcie wskaźnika WIBOR z kredytu hipotecznego. Stawka ta, w założeniu mająca odzwierciedlać wysokość oprocentowania pożyczek pomiędzy bankami komercyjnymi, ma największy wpływ na wysokość rat kredytów zawartych między bankiem a osobą fizyczną lub prawną.

    Dowiedz się więcej
  • 03/02/2023
    Pożyczki na Facebooku i OLX

    Współcześni kredytobiorcy w coraz większym stopniu oczekują od banków i firm pożyczkowych wygody i sprawnej obsługi. Za korzystne uważają między innymi rozwiązania mobilne, umożliwiające błyskawiczne zaciągnięcie pożyczki bez konieczności pojawiania się osobiście w siedzibie danej instytucji. Dużą zaletą w oczach osób ubiegających się o uzyskanie dodatkowych środków finansowych jest także skrócona ścieżka rozpatrywania wniosków. Podejście takie rodzi jednak pewne niebezpieczeństwa. W sieci, w tym na platformach społecznościowych i sprzedażowych takich jak Facebook czy OLX, pojawiają się także oferty od osób prywatnych czy firm, które kusząc szybkimi kredytami, mogą nie być uczciwe. Na co zwrócić uwagę, jeśli nie chcemy paść ofiarą cyberprzestępców?

    Dowiedz się więcej
  • 31/01/2023
    Rosnące raty kredytów i rat – co robić?

    Rosnące od miesięcy stopy procentowe to dla wielu kredytobiorców spory problem - wraz z nimi rośnie przecież wysokość rat. Jeśli dodać do tego wszechobecną inflację oraz rosnące ceny energii, okazuje się, że sytuacja finansowa wielu gospodarstw domowych wymaga pilnego przemodelowania. Tylko jak ustabilizować budżet i zyskać finansowy spokój w trudnych czasach?

    Dowiedz się więcej
  • 22/12/2022
    Czy komornik może zabrać 500+ ?

    Polityka prorodzinna w naszym kraju zmieniła się, kiedy w 2016 roku, w ramach flagowego programu rządowego, wprowadzono dodatkowe świadczenie „Rodzina 500 +”. W założeniu pomoc finansowa miała wpłynąć korzystnie na krajową demografię i dzietność, a także pozwolić rodzicom na zapewnienie dzieciom lepszych warunków do rozwoju.

    Dowiedz się więcej
  • 22/12/2022
    Co mam zrobić jeśli nie udało mi się ogłosić upadłości konsumenckiej?

    Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób znalazło się na finansowym zakręcie. Po chwilowej stabilizacji sytuacji gospodarczej, obecnie musimy mierzyć się z kolejnymi poważnymi perturbacjami, czyli rosnącą inflacją, wyższymi rachunkami za prąd czy gaz, a także gorszą koniunkturą na rynku pracy.

    Dowiedz się więcej
  • 20/12/2022
    Rosnące raty kredytów – historia Pana Marka

    Kredyt na 200 tysięcy był dla Pana Marka jak bułka z masłem. Miał wysoką zdolność kredytową, więc szybko go uzyskał, równie szybko wykorzystał, a spłacić zamierzał jeszcze szybciej. Okazało się jednak, że jego plan stanie się niemożliwy — wszystko przez podnoszenie stóp procentowych.

     

    Chcesz od razu umówić się na darmową konsultację? Kliknij i poznaj swoje szczęśliwe zakończenie!

    DARMOWA KONSULTACJA

    Dowiedz się więcej
  • 20/12/2022
    Zadłużenia w rodzinie – historia Pani Magdaleny i jej babci

    Babcia Rozalia to najważniejsza osoba w życiu Pani Magdaleny. Od dziecka uważała ją za autorytet – nie można więc dziwić się, że odziedziczyła po niej ogromne pokłady energii i kreatywną duszę. Niestety wkrótce miała także odziedziczyć długi…

     

    Chcesz od razu umówić się na darmową konsultację? Kliknij i poznaj swoje szczęśliwe zakończenie!

    DARMOWA KONSULTACJA

    Dowiedz się więcej
  • 20/12/2022
    Długi przed ślubem – historia Pana Tomka

    Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską. – Te słowa, miały niedługo później stać się czymś, co na długi czas pozbawiło Pana Tomasza zaufania do drugiego człowieka.

     

    Chcesz od razu umówić się na darmową konsultację? Kliknij i poznaj swoje szczęśliwe zakończenie!

    DARMOWA KONSULTACJA

     

    Dowiedz się więcej
  • 02/11/2022
    Wpisanie do bazy BIK i BIG – kiedy do tego dochodzi i czym skutkuje?

    Większość z nas orientuje się, czym jest BIK i BIG. Jeśli jednak musielibyśmy zreferować, kto się tam znajduje i w jakim celu gromadzone są tam dane na temat konsumentów i przedsiębiorstw, okazałoby się najprawdopodobniej, że mamy jeszcze sporo do nadrobienia. W naszym wpisie opowiemy nieco szerzej o wspomnianych bazach i wspomnimy o tym, czym skutkuje to, że widniejemy na listach BIK lub BIG. Zapoznajcie się z naszym artykułem i dowiedzcie się więcej o dwóch największych rejestrach kredytobiorców i dłużników.

    Dowiedz się więcej
  • 09/08/2022
    Co to jest giełda długów?

    Posiadanie długu może pociągać poważne konsekwencje. Dzieje się tak zazwyczaj wówczas, kiedy na skutek różnych zdarzeń losowych, tracimy stabilność finansową i przestajemy spłacać należności na czas. Część wierzycieli zwraca się wtedy na przykład do firm windykacyjnych, które specjalizują się w ściąganiu długów. Inne długi wraz z naszymi danymi mogą trafić też do zupełnie innego miejsca. W sieci istnieje bowiem platforma, na której publikowane są dane dłużnika. Giełda dłużników to specjalny rejestr online, do którego wierzyciel może wpisać ofertę sprzedaży przysługującego mu długu. Osoby prywatne lub firmy mogą natomiast go kupić. Jak działa internetowa giełda długów i co powinniśmy o niej wiedzieć?

    Dowiedz się więcej
  • 09/08/2022
    Telefon od windykatora - jak rozmawiać?

    W dobie kryzysu gospodarczego spowodowanego najpierw pandemią, a obecnie rosnącą inflacją oraz sytuacją geopolityczną za naszą wschodnią granicą, część branż miewa się znakomicie. Jest tak m.in. z firmami windykacyjnymi, których pracownicy nie mogą obecnie narzekać na brak zleceń. Dlaczego tak się dzieje? Coraz więcej osób ma problem ze spłatą swojego zadłużenia, a wierzyciele chętnie oddają sprawy w ręce firm specjalizujących się w odzyskiwaniu długów. Samo to nie stanowi problemu. Obawy budzą często metody, po jakie sięgają windykatorzy. Nie brakuje przypadków nękania czy innych nadużyć wobec dłużników. Dzisiaj natomiast porozmawiamy o tym, co powinniśmy zrobić, kiedy w słuchawce rozlegnie się głos pracownika firmy windykacyjnej.

    Dowiedz się więcej
  • 14/07/2022
    Utrata pracy a kredyt - co robić?

    Ponad połowa Polaków posiada zobowiązania finansowe w postaci kredytów hipotecznych i gotówkowych. Ich spłacalność jest na dobrym poziomie, co nie oznacza, że każdy z konsumentów opłaca raty w wyznaczonym terminie. Biorąc kredyt nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak potoczą się nasze losy i czy nie napotkamy niespodziewanych trudności, które pogorszą sytuacje finansową. Do takich zagrożeń należy z pewnością utrata pacy. Co zrobić w sytuacji, w której nieoczekiwanie tracimy stałe źródło dochodu? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

    Dowiedz się więcej
  • 30/05/2022
    Czy można odziedziczyć długi jak uniknąć otrzymania długów w spadku?

    Spadek kojarzy się zazwyczaj z dziedziczeniem majątku osoby, która odeszła. Nie zawsze tak jednak jest. Zdarzają się sytuację, w których krewni zostają obciążeni długami zmarłej osoby. Co można zrobić, żeby uniknąć dodatkowych problemów? W dzisiejszym wpisie postaramy się wyjaśnić, jak należy postępować i jakie kroki powinno się powziąć, żeby uniknąć scenariusza, w którym dziedziczymy nie tylko mieszkanie czy cenną biżuterię, ale i niechciane zobowiązania finansowe.

    Dowiedz się więcej
  • 30/05/2022
    Co może zająć komornik: kwoty i środki wolne od zajęć

    Niespłacone zobowiązania finansowe niosą ze sobą poważne konsekwencje. Takie jak zajęcia komornicze. Problem ten dotyczy wielu osób, które z różnych powodów wpadły w spiralę długów. W sytuacji, w której mamy do czynienia z egzekucją komorniczą, warto wiedzieć, ile może co miesiąc zniknąć z naszego konta na poczet spłaty zobowiązań wobec wierzycieli i jakie środki są wolne od zajęć.

    Dowiedz się więcej
  • 06/05/2022
    Czy ulga od długu jest możliwa?

    Narastająca spirala długów to problem, z którym zmaga się wiele osób. Sposobów na uregulowanie stanu swoich finansów istnieje wiele, a jednym z nich jest konsekwentne oddłużanie w ramach starannie zaplanowanego i spersonalizowanego harmonogramu. Na czym polega podobny proces, kto może uczestniczyć w oddłużaniu i jakie korzyści dla dłużników płyną z uczestnictwa w tego typu projekcie? Na te i na inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

    Dowiedz się więcej
  • 04/05/2022
    Czy warto poinformować bank o problemach finansowych?

    Ponad połowa Polaków posiada aktywne zobowiązania kredytowe. Część z nich stanowią kredyty hipoteczne, lecz zdecydowana większość to zobowiązania gotówkowe. Finansowanie pozyskanie z banku wiąże się z koniecznością opłacania rat zgodnie z ustalonym harmonogramem spłaty. Co jednak w sytuacji, kiedy z różnych powodów nasza sytuacja materialna się pogorszy? Czy warto poinformować o tym instytucję, która udzieliła nam pożyczki? Na te pytania poszukamy odpowiedzi w dzisiejszym wpisie.

    Dowiedz się więcej
  • 04/05/2022
    Co daje upadłość konsumencka?

    Sytuacja ekonomiczna w wielu gospodarstwach domowych jest trudna. Okres lockdownu oraz pandemii odbił się negatywnie na portfelach wielu Polaków. Obecnie zawirowania gospodarcze, rosnące stopy procentowe oraz niepewna sytuacja geopolityczna również mogą wiązać się z problemami finansowymi. Część osób znajdujących się w najgorszej sytuacji ogłasza upadłość konsumencką. Czym ona jest – szansą na nowy start czy może ostatnią deską ratunku i ostateczną próbą wyjścia z impasu?

    Dowiedz się więcej
  • 30/03/2022
    Upadłość konsumencka bez majątku

    Standardowe postępowania w sprawie bankructwa zwykle kończą się ogłoszeniem przez sąd upadłości konsumenckiej. Jest to jeden ze sposobów na wyjście z zadłużenia - upadły traci prawo do zarządzania swoim majątkiem, a jego długi (lub tylko ich część) zostają umorzone.

    Dowiedz się więcej
  • 04/02/2022
    Co to jest oddłużanie firm i osób fizycznych?

    Wiele osób oraz firm boryka się z problemem długów i utratą płynności finansowej. Zagrożony domowy lub firmowy budżet to duże wyzwanie dla każdego, kto dąży do uregulowania spraw związanych ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jak wyjść ze spirali długów i co zrobić, żeby uniknąć najgorszego scenariusza? Dzisiaj opowiemy o tym nieco więcej.

    Dowiedz się więcej
  • 04/02/2022
    Na czym polega restrukturyzacja firmy?

    Jak uchronić przedsiębiorstwo przed ogłoszeniem upadłości? Istnieją oczywiście różne ścieżki, które mogą nas przed tym uchronić – jednym ze sposobów, któremu się dzisiaj przyjrzymy, jest przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego. Głównym celem tego typu działań jest ochrona firmy przed widmem bankructwa.

    Dowiedz się więcej
  • 24/01/2022
    Jak spłacić stare długi?

    Nowy rok to często czas podsumowań i składania przyrzeczeń. To także moment, w którym podejmujemy próby uporządkowania spraw finansowych. A te bywają niezwykle skomplikowane oraz czasochłonne. Nie ulega jednak wątpliwości, że uregulowanie długów to nie tylko nasz obowiązek, ale i działanie, dzięki któremu zyskamy lepsze samopoczucie i odzyskamy panowanie nad domowym budżetem. Regularnie dzielimy się radami, jak pozbyć się starych zobowiązań finansowych. Nie inaczej będzie tym razem – zapraszamy do lektury!

    Dowiedz się więcej
  • 20/12/2021
    Jak odnaleźć swoje długi i rozpocząć oddłużanie

    Zaciąganie kredytów czy chwilówek jeszcze nigdy nie było tak proste. I choć są to popularne źródła pozyskiwania dodatkowych środków finansowych na dowolny cel, łatwo wpaść w pułapkę. Spirala długów, w którą wpada część osób, to realny problem, z którym można sobie poradzić. Podpowiadamy, co można zrobić, aby uporządkować swoje sprawy i rozpocząć proces oddłużania.

    Dowiedz się więcej
  • 17/11/2021
    Przedawniony dług, czy faktycznie tak jest?

    Zobowiązania finansowe polskich przedsiębiorców są wysokie. Część firm nie radzi sobie z terminową spłatą i wpada w spiralę długów. Niektórzy właściciele przedsiębiorstw upatrują ratunku w przedawnieniu długów, tylko czy faktycznie jest to możliwe? Dzisiaj postaramy się przybliżyć zagadnienie i odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań związanych z tym tematem.

    Dowiedz się więcej
  • 10/11/2021
    Zarządzanie finansami – jak uczyć tego dzieci?

    Zarządzanie finansami to ważny temat, który warto poruszyć w dniu takim, jak Dzień Młodzieży, który obchodzony jest w Polsce 10 listopada. Poniżej udzielimy kilka wskazówek dla rodziców jak w skuteczny sposób edukować finansowo swoje dzieci.

     

    Dowiedz się więcej
  • 05/11/2021
    Spirala zadłużenia – ważny problem społeczno-ekonomiczny XXI w.

    Spirala zadłużenia, pętla chwilówek czy też błędne koło długów – z pewnością każdy o nich słyszał. Jest to jeden z ważniejszych problemów społecznych dzisiejszych czasów. Jednak nie każdy ma świadomość, co je powoduje, jakie niosą za sobą konsekwencje i jak ich unikać.

    Dowiedz się więcej
  • 15/10/2021
    Windykacja – wstyd, strach i łzy. Jak to zatrzymać?

    Co to jest windykacja?

        Termin „windykacja” znany był już w starożytności: rei vindicatio było przeprowadzane w Rzymie przez specjalistów, których nazywano coactores.

    Dowiedz się więcej
  • 22/03/2021
    Negocjacje z komornikiem - czy są w ogóle możliwe?

    Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług osób lub firm oferujących pożyczki, które przyciągają swoich Klientów szybką obsługą i minimalną ilością wymaganych do zawarcia porozumienia dokumentów do podpisania.

    Dowiedz się więcej
  • 08/01/2021
    Postępowanie egzekucyjne

    Zawieszenie postępowania komorniczego w szczegółach

    Przede wszystkim warto wiedzieć, że zawieszenie postępowania egzekucyjnego polega na wstrzymaniu czynności wykonywanych przez komornika i może ulec zawieszeniu w całości lub w części. 

     

    Dowiedz się więcej
  • 28/12/2020
    O upadłości gospodarczej słów kilka

    Upadłość gospodarcza – co to jest?

    Jest to narzędzie prawne dostępne dla przedsiębiorców, którzy utracili płynność finansową.  Nazwa ta jest używana zamiennie z upadłością przedsiębiorstwa, czy upadłością na zasadach ogólnych, ale dotyczy tego samego rodzaju postępowania.

    Dowiedz się więcej
  • 18/12/2020
    Jak nie wpaść w wir zakupów świątecznych i uniknąć spirali pożyczkowej?

    W okresie przedświątecznym bardzo często wpadamy w wir zakupów. Ulegamy handlowcom, którzy kuszą nas promocjami i atrakcyjnymi cenami. Oczywiście ci, którzy sprzedają, używają bardzo skutecznych metod manipulacji.

    Dowiedz się więcej
  • 21/10/2020
    Antywindykacja – czym jest i jak może Ci pomóc?

    W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o tym czym jest  antywindykacja i w jaki sposób kancelarie specjalizujące się w oddłużaniu są w stanie pomóc osobom posiadającym problemy finansowe.

    Dowiedz się więcej