ul. Kmieca 3, 61-654 Poznań, woj. wielkopolskie 

Dla Klientów:  881 975 715

Dla zainteresowanych: 535 866 521

 

Blog

 • 06/05/2022 0 Komentarze
  Czy ulga od długu jest możliwa?

  Narastająca spirala długów to problem, z którym zmaga się wiele osób. Sposobów na uregulowanie stanu swoich finansów istnieje wiele, a jednym z nich jest konsekwentne oddłużanie w ramach starannie zaplanowanego i spersonalizowanego harmonogramu. Na czym polega podobny proces, kto może uczestniczyć w oddłużaniu i jakie korzyści dla dłużników płyną z uczestnictwa w tego typu projekcie? Na te i na inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

  Dowiedz się więcej
 • 04/05/2022 0 Komentarze
  Czy warto poinformować bank o problemach finansowych?

  Ponad połowa Polaków posiada aktywne zobowiązania kredytowe. Część z nich stanowią kredyty hipoteczne, lecz zdecydowana większość to zobowiązania gotówkowe. Finansowanie pozyskanie z banku wiąże się z koniecznością opłacania rat zgodnie z ustalonym harmonogramem spłaty. Co jednak w sytuacji, kiedy z różnych powodów nasza sytuacja materialna się pogorszy? Czy warto poinformować o tym instytucję, która udzieliła nam pożyczki? Na te pytania poszukamy odpowiedzi w dzisiejszym wpisie.

  Dowiedz się więcej
 • 04/05/2022 0 Komentarze
  Co daje upadłość konsumencka?

  Sytuacja ekonomiczna w wielu gospodarstwach domowych jest trudna. Okres lockdownu oraz pandemii odbił się negatywnie na portfelach wielu Polaków. Obecnie zawirowania gospodarcze, rosnące stopy procentowe oraz niepewna sytuacja geopolityczna również mogą wiązać się z problemami finansowymi. Część osób znajdujących się w najgorszej sytuacji ogłasza upadłość konsumencką. Czym ona jest – szansą na nowy start czy może ostatnią deską ratunku i ostateczną próbą wyjścia z impasu?

  Dowiedz się więcej
 • 30/03/2022 0 Komentarze
  Upadłość konsumencka bez majątku

  Standardowe postępowania w sprawie bankructwa zwykle kończą się ogłoszeniem przez sąd upadłości konsumenckiej. Jest to jeden ze sposobów na wyjście z zadłużenia - upadły traci prawo do zarządzania swoim majątkiem, a jego długi (lub tylko ich część) zostają umorzone.

  Dowiedz się więcej
 • 04/02/2022 0 Komentarze
  Co to jest oddłużanie firm i osób fizycznych?

  Wiele osób oraz firm boryka się z problemem długów i utratą płynności finansowej. Zagrożony domowy lub firmowy budżet to duże wyzwanie dla każdego, kto dąży do uregulowania spraw związanych ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jak wyjść ze spirali długów i co zrobić, żeby uniknąć najgorszego scenariusza? Dzisiaj opowiemy o tym nieco więcej.

  Dowiedz się więcej
 • 04/02/2022 0 Komentarze
  Na czym polega restrukturyzacja firmy?

  Jak uchronić przedsiębiorstwo przed ogłoszeniem upadłości? Istnieją oczywiście różne ścieżki, które mogą nas przed tym uchronić – jednym ze sposobów, któremu się dzisiaj przyjrzymy, jest przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego. Głównym celem tego typu działań jest ochrona firmy przed widmem bankructwa.

  Dowiedz się więcej
 • 24/01/2022 2 Komentarze
  Jak spłacić stare długi?

  Nowy rok to często czas podsumowań i składania przyrzeczeń. To także moment, w którym podejmujemy próby uporządkowania spraw finansowych. A te bywają niezwykle skomplikowane oraz czasochłonne. Nie ulega jednak wątpliwości, że uregulowanie długów to nie tylko nasz obowiązek, ale i działanie, dzięki któremu zyskamy lepsze samopoczucie i odzyskamy panowanie nad domowym budżetem. Regularnie dzielimy się radami, jak pozbyć się starych zobowiązań finansowych. Nie inaczej będzie tym razem – zapraszamy do lektury!

  Dowiedz się więcej
 • 20/12/2021 0 Komentarze
  Jak odnaleźć swoje długi i rozpocząć oddłużanie

  Zaciąganie kredytów czy chwilówek jeszcze nigdy nie było tak proste. I choć są to popularne źródła pozyskiwania dodatkowych środków finansowych na dowolny cel, łatwo wpaść w pułapkę. Spirala długów, w którą wpada część osób, to realny problem, z którym można sobie poradzić. Podpowiadamy, co można zrobić, aby uporządkować swoje sprawy i rozpocząć proces oddłużania.

  Dowiedz się więcej
 • 17/11/2021 1 Komentarz
  Przedawniony dług, czy faktycznie tak jest?

  Zobowiązania finansowe polskich przedsiębiorców są wysokie. Część firm nie radzi sobie z terminową spłatą i wpada w spiralę długów. Niektórzy właściciele przedsiębiorstw upatrują ratunku w przedawnieniu długów, tylko czy faktycznie jest to możliwe? Dzisiaj postaramy się przybliżyć zagadnienie i odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań związanych z tym tematem.

  Dowiedz się więcej
 • 10/11/2021 0 Komentarze
  Zarządzanie finansami – jak uczyć tego dzieci?

  Zarządzanie finansami to ważny temat, który warto poruszyć w dniu takim, jak Dzień Młodzieży, który obchodzony jest w Polsce 10 listopada. Poniżej udzielimy kilka wskazówek dla rodziców jak w skuteczny sposób edukować finansowo swoje dzieci.

   

  Dowiedz się więcej
 • 05/11/2021 0 Komentarze
  Spirala zadłużenia – ważny problem społeczno-ekonomiczny XXI w.

  Spirala zadłużenia, pętla chwilówek czy też błędne koło długów – z pewnością każdy o nich słyszał. Jest to jeden z ważniejszych problemów społecznych dzisiejszych czasów. Jednak nie każdy ma świadomość, co je powoduje, jakie niosą za sobą konsekwencje i jak ich unikać.

  Dowiedz się więcej
 • 15/10/2021 0 Komentarze
  Windykacja – wstyd, strach i łzy. Jak to zatrzymać?

  Co to jest windykacja?

      Termin „windykacja” znany był już w starożytności: rei vindicatio było przeprowadzane w Rzymie przez specjalistów, których nazywano coactores.

  Dowiedz się więcej
 • 22/03/2021 7 Komentarze
  Negocjacje z komornikiem - czy są w ogóle możliwe?

  Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług osób lub firm oferujących pożyczki, które przyciągają swoich Klientów szybką obsługą i minimalną ilością wymaganych do zawarcia porozumienia dokumentów do podpisania.

  Dowiedz się więcej
 • 08/01/2021 10 Komentarze
  Postępowanie egzekucyjne

  Zawieszenie postępowania komorniczego w szczegółach

  Przede wszystkim warto wiedzieć, że zawieszenie postępowania egzekucyjnego polega na wstrzymaniu czynności wykonywanych przez komornika i może ulec zawieszeniu w całości lub w części. 

   

  Dowiedz się więcej
 • 28/12/2020 0 Komentarze
  O upadłości gospodarczej słów kilka

  Upadłość gospodarcza – co to jest?

  Jest to narzędzie prawne dostępne dla przedsiębiorców, którzy utracili płynność finansową.  Nazwa ta jest używana zamiennie z upadłością przedsiębiorstwa, czy upadłością na zasadach ogólnych, ale dotyczy tego samego rodzaju postępowania.

  Dowiedz się więcej
 • 18/12/2020 0 Komentarze
  Jak nie wpaść w wir zakupów świątecznych i uniknąć spirali pożyczkowej?

  W okresie przedświątecznym bardzo często wpadamy w wir zakupów. Ulegamy handlowcom, którzy kuszą nas promocjami i atrakcyjnymi cenami. Oczywiście ci, którzy sprzedają, używają bardzo skutecznych metod manipulacji.

  Dowiedz się więcej
 • 21/10/2020 16 Komentarze
  Antywindykacja – czym jest i jak może Ci pomóc?

  W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o tym czym jest  antywindykacja i w jaki sposób kancelarie specjalizujące się w oddłużaniu są w stanie pomóc osobom posiadającym problemy finansowe.

  Dowiedz się więcej